Strona Główna Rejestr zmian Statystyki Kontakt
Statystyki   »
stronę odwiedziło osób:
3258315
ostatnia aktualizacja BIP'u:
12-07-2024
Portal - Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP
Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP
Pdf
DRUKUJ

Zgodnie z ustawą z dnia 12 lutego 2010 roku o zmianie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz niektórych innych ustaw (dziennik ustaw z 16 marca 2010 nr 40 poz. 230) z dniem 17 czerwca 2010 wszystkie podmioty świadczące usługi publiczne są ustawowo zobowiązane do umożliwienia interesantom wnoszenia ich wniosków w formie dokumentów elektronicznych poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą podmiotu realizującego zadanie publiczne, założonej i wyposażonej w zestandaryzowane formularze elektroniczne na ePUPAP.

Czym jest ePUAP z perspektywy obywatela

ePUAP czyli Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej jest platformą, na której za pomocą określonych podstawowych elementów, instytucje publiczne udostępniają usługi oparte na elektronicznych kanałach komunikacji ze swoim otoczeniem (w szczególności przedsiębiorcami i obywatelami, ale również z innymi instytucjami publicznymi) poprzez pojedynczy punkt dostępowy w Internecie.

Celem ePUAP jest stworzenie jednolitego, bezpiecznego i w pełni zgodnego z obowiązującym prawem, elektronicznego kanału udostępniania usług publicznych przez administrację publiczną dla obywateli.

Poradnik Interesanta

W celu skorzytania usług elektronicznych poprzez ePUAP niezbędne jest spełnienie dwóch warunków:

Jeżeli posiadasz konto na platformie ePUAP oraz profil zaufany  lub certyfikat kwalifikowany, możesz złożyć wniosek do Urzędu Gminy w Sławnie.

Adres elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP to:

/3a48cs5gou/skrytka

Lista formularzy aktywnych zainstalowanych na ePUAP:

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ